Menu
 
 
 
Strona główna | Otwarte Zasoby Edukacyjne
 
Politechnika Wrocławska, jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, realizuje ideę szerokiego dostępu do wiedzy publikując materiały dydaktyczne w serwisie Otwartych Zasobów Edukacyjnych.

Udostępniane kursy są skarbnicą wiedzy dla studentów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz miłośników i pasjonatów nauk ścisłych. W serwisie udostępnionych jest 9 kursów, z czego na szczególną uwagę zasługują 3 nowości:
  • Analiza matematyczna 1 – ćwiczenia (kurs interaktywny),
  • Analiza matematyczna 1 – zbiór zadań z rozwiązaniami (kurs wideo),
  • Fizyka 1 – ćwiczenia (kurs interaktywny).


Kursy interaktywne z Analizy i Fizyki oprócz tradycyjnych treści i ilustracji zawierają animacje, ćwiczenia oraz krótkie testy sprawdzające. Informacje zwrotne przekazywane są odbiorcy w formie wskazówek i odpowiedzi. Wzmacnia to jego zaangażowanie w proces uczenia się i zwiększa poziom zrozumienia nowych treści.

Zbiór zadań z Analizy matematycznej (kurs wideo), to cykl nagrań – w sumie powstaną 44 odcinki – w których doc. Janusz Górniak prezentuje rozwiązania 290 zadań z zakresu rachunku różniczkowego i całkowego. Scenariusz całej serii odzwierciedla typowe listy zadań, które mogą być rozwiązywane przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Każdy z odcinków ma praktyczny spis treści ułatwiający przejścia do kolejnych przykładów (zadań z rozwiązaniami) lub do kompendium niezbędnej wiedzy.

 

Nad serwisem i treściami kursów czuwa Dział E-learningu Politechniki Wrocławskiej.

 

­

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty